Председник Општине Рашка Немања Поповић потписао је данас уговоре са представницима удружења грађана која су добила средства за реализацију својих пројеката. На првом конкурсу расписаном за програмске области култура, друштвена брига о осетљивим групама, заштита животне средине и рурални развој, подржана су 24 пројекта. Честитајући удружењима на добро припремљеним пројектима, Поповић  је између осталог рекао: „Општина Рашка је буџетом за 2024. годину определила 6,5 милиона динара за подршку цивилном сектору. Надам се да ћете наставити да радите на промоцији културних и природних вредности нашег краја, очувању традиције, еколошкој едукацији становништва, као и на реализацији програма усмерених ка осетљивим групама. Ваша посвећеност, рад и ентузијазам, покренули су многе добре акције и учинили живот у  нашој заједници квалитетнијим“.

До краја ове године биће расписан још један конкурс за пројекте удружења грађана. Општина Рашка је у протеклих 11 година издвојила преко 50.000.000 динара за финансирање или суфинансирање пројеката 66 удружења.