У току је израда Програма за постављање монтажних објеката привременог карактера на територији општине Рашка. Монтажни објекти у смислу овог програма су: киосци до 10,5 метара квадратних, баште угоститељских објеката, балон хале спортске намене, расхладни уређаји за сладолед и освежавајуће напитке, апарати за кокице, крофне, палачинке, тенде, перде, тезге и слично и други покретни мобилијар.

Позивају се сва заинтересована лица да своје захтеве за постављање објеката привременог карактера предају Одсеку за урбанизам, стамбено-комуналне послове и заштиту животне средине ОУ Рашка, у року од 14 дана, од 4. до 17.октобра 2023.године.
Након израде програма Одсек за урбанизам ће организовати јавни увид у предложени програм.